۱۳۹۴ فروردین ۱۷, دوشنبه

ایران - مجاهد شهید تهمینه ستوده

مجاهد شهید تهمینه ستوده

محل تولد: شیراز
شغل – تحصيل:...
سن: 25
محل شهادت: تهران
شهادت: 1367

تهمینه در هنگام پیروزی انقلاب ضدسلطنتی، 15-14سال داشت. بعد از انقلاب از فعالترین میلیشیای دانش‌آموزی جنوب تهران بود. یک پایش فلج بود و به‌سختی راه می‌رفت. دژخیمان به‌طور مستمر روی پای فلج او شلاق می‌زدند و بسیار آزارش می‌دادند. اما هرگز موفق نشدند کمترین خللی در ارادهٌ او ایجاد کنند.
سال66 با تهمینه در اتاق دربستهٌ بند یک آموزشگاه در زندان اوین بودیم. رژیم شرایط بسیار سختی ایجاد کرده بود. بچه‌ها در برابر فشارها تحمل می‌کردند ولی گاهی فضا بیش از حد سخت و سنگین می‌شد. در یکی از همین روزها بود که در گوشه‌یی با تهمینه نشسته بودیم و کتابی را می‌خواندیم. تهمینه ناگهان در حین خواندن کتاب متوقف شد و گفت: «می‌دانی چه احساسی دارم؟ در این سختیها تنها چیزی که می‌تواند ما را سرپانگهدارد، حرفها و رهنمودهای مسعود است من فقط با کلام و پیام مسعود می‌توانم از پس این وضع برآیم».
تهمینه تنها فرزند خانواده‌اش بود و او را به‌جرم شرکت در تظاهرات 30خرداد دستگیر کرده بودند، اما هیچ سند و مدرکی از او نداشتند. بین تهمینه و دژخیمان خمینی یک جنگ رو‌در‌روی علنی وجود داشت و او در هیچ زمینه‌یی کمترین امتیازی به رژیم نمی‌داد. چه رسد به این‌که از او توبه می‌خواستند تا آزادش کنند. در روز شهادتش هم باز این تهمینه بود که دژخیم را به زانو درآورد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر