۱۳۹۶ مهر ۱۰, دوشنبه

به یاد مجاهدین شهید زهرا عزیزی فرد خالص و فاطمه پاشنه ساز


مشخصات مجاهد شهید زهرا عزیزی فرد خالص
محل تولد: فارس
شغل: خانه دار
سن: 39
محل شهادت: شیراز
زمان شهادت: 1367

مشخصات مجاهد شهید فاطمه(تهمینه) پاشنه ساز
محل تولد: شیراز
تحصيل: دیپلم
سن: 21
محل شهادت: شیراز
زمان شهادت: 1368

زندگینامه زهرا عزیزی فرد خالص
مجاهد شهید زهرا عزیزی فردخالص، در سال 1328در شیراز متولد شد. تحصیلات خود را در نظام آموزشی قدیم به پایان رساند و موفق به اخذ دیپلم شد. مقارن با انقلاب ضدسلطنتی با مسائل سیاسی آشنا شد. به‌دنبال پیروزی انقلاب به هواداری از سازمان مجاهدین پرداخت. با این‌که زنی خانه‌دار بود در تمامی فعالیت‌های هواداران سازمان شرکت داشت.
ولی چون برادر همسرش از وابستگان به رژیم بود، او به‌خاطر هواداری از مجاهدین، بارها مورد هتاکی و آزار قرار گرفت. در پاییز سال 1366یکی از پیک های سازمان برای ماموریتی به شیراز می‌رود. این پیک برای حل استقرار خود به زهرا مراجعه می‌کند، زهرا به مدت یک ماه به او جا می‌دهد. هنگامی که پیک عازم بود، زهرا از این فرصت استفاده کرده خود و دخترش فاطمه (تهمینه) نیز برای ادامه فعالیتهایشان عازم منطقه می‌شوند.
در ترمینال زاهدان، زهرا و فاطمه مورد شناسایی پاسداران قرار گرفته و هر دو دستگیر شده و بی‌درنگ مورد بازجویی و شکنجه قرار می‌گیرند. مادر زهرا، بعد ازماهها موفق به دیدار او می‌شود در ملاقات او را با سر و صورت مضروب و باد کرده مشاهده می‌کند و مشخص می‌شود رژیم از او درخواست همکاری و محکوم کردن سازمان را داشته اما زهرا به آن تن نداده است.
در اواخر سال 1367مجریان فتوای ننگین و جنایتکارانه خمینی، در زندان عادل‌آباد شیراز، زهرا را به جرم ایستادگی بر مواضع انقلابی خود، همراه با سایر شهیدان قتل‌عام به‌شهادت رسانده جسد پاک او را به بازماندگانش تحویل نمی‌دهند. فاطمه پاشنه‌ساز، دختر زهرا، نیز که همراه با مادرش دستگیر شده بود، در سن 21سالگی، در همان تاریخ، توسط هیأت‌های مرگ به‌شهادت می‌رسد.
یاد و نام این مادر و دختر قهرمان گرامی باد!

مریم رجوی: یقین دارم که رژیم ولایت فقیه با قیام و مقاومت مردم ایران و با ارتش آزادی و هزار اشرف سرنگون خواهد شد. 
خون شهیدان می‌جوشد و رود خروشان خون آنها ضامن پیروزی خلق ماست. 

با ما در کانال تلگرام پیشتازان راه آزادی ایران همراه باشید
https://t.me/shahidanAzadai96

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر